HSM, Donanım Güvenliği Modülü (Hardware Security Module) anlamına gelir ve şifre işleme sağlayan bir cihazdır. Uygulamalarınız için en yüksek fiziksel güvenliği sağlamaya yarayan kriptografik anahtarları güvenli bir şekilde saklar ve yönetir.

24 Solutions, en değerli varlıklarınızın mümkün olan en yüksek güvenliğe sahip olması amacıyla İsveç’te HSM’yi. Hizmet olarak sunan tek sağlayıcı olmaktan gurur duymaktadır. HSM, dışarıdan kişilerin erişmesini istemediğiniz hassas verileri korur ve şifre anahtarlarını kontrol etmenizi sağlar. Anahtarlar, 24 Solutions’ın PCI-DSS gerekliliklerini karşılayan yüksek güvenlikli veri merkezlerinde saklanır. Veri ve uygulamalarınız etrafında bir kalkan oluşturarak ortamınızın hangi bölümüne kimin erişim sağladığını kontrol etmeye yardımcı olur.

24 Solutions HSM cihazlarını işletir ancak anahtarlarınıza veya hassas verilerinize erişimi yoktur. Böylece en yüksek standartlarda güvenlik sağlamış olur. Uygulamalarınızı veri merkezinizden veya başka tedarikçilerin hizmetlerinden doğrudan HSM hizmetine bağlayabilirsiniz. Bunun yerine daha fazla esneklik ve performans için uygulamalarınızı 24 Solutions bulut hizmetlerinde çalıştırabilirsiniz.

HSM cihazlarınız için altyapı, lisans, destek ve bilgi ayırmak ve işletmek yerine verilerinizi 24 Solutions’ın tam yedekli hizmetinde şifreleyin.

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Ya da, farklı bir konuda yardımcı olabilir miyiz? Lütfen aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa zamanda iletişime geçelim.