Çalışanlarınızın bilgi güvenliği farkındalığını sağlıyoruz

Bilgi güvenliğini tehdit eden risklerin başında çalışanların güvenlik konusundaki farkındalık eksikliği gelmektedir. Dünyaca ünlü firmalarının son yıllarda yaşadığı bilgi güvenliği ihlal olayları incelendiğinde, sorunun ana kaynağının çalışanların bilgi güvenliği farkındalıklarının eksikliği olduğu ortaya çıkmaktadır. Çalışanların farkındalık seviyelerinin arttırılmasında en önemli maddelerden biri düzenli olarak eğitim verilmesi ve eğitimler sonrası farkındalık senaryolarını içeren saldırı simülasyonlarının gerçekleştirilmesidir.

Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi, ISO 27001 standartları ile bilgi güvenliği yönetimi uygulayan firmalar ve diğer firmalar için siber saldırılara karşı etkin bir koruma sağlamak amacıyla verilen, çalışanlara yönelik bir eğitimdir. Teorik ve pratiği bir araya getirerek katılımcıların sıkılmadan alacakları bir eğitim olarak hazırlanmıştır. Gerçek senaryolar teorik ve pratik olarak katılımcılara gösterilerek, farkındalığın maksimum seviyede oluşmasını sağlamaktadır. Güncel saldırı yöntemleri ve bunlara karşı alınabilecek önlemlerin senaryolar eşliğinde anlatıldığı eğitim sonrası farkındalık seviyesi ölçüm/değerlendirme sınavı yapılmaktadır. Böylelikle katılımcıların ve yöneticilerin, eğitim sayesinde farkındalık seviyesindeki artışı gösterilmektedir.

Hemen ulaşın, bilgi güvenliği farkındalık eğitimi almanıza yardımcı olalım.

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Ya da, farklı bir konuda yardımcı olabilir miyiz? Lütfen aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa zamanda iletişime geçelim.