Log yönetim sistemini size özel hazırlıyoruz

Log kaydı, ödeme kartı endüstrisinin önemli güvenlik bileşenlerinden biridir. Günlükleri dizinleyebilme, içinde arama yapabilme ve düzenli raporlar alabilme, güvenliği sağlamak için gerekli bir önlemdir.

Log yönetimi için size özel sistem sunuyoruz

24 Solutions, müşteri uygulamasına özel günlükleri bir günlük kayıt sistemine toplayan ve 24 Solutions altyapı ve hizmetlerinin tüm günlük yönetim ihtiyaçlarını karşılayan özel, kişiselleştirilmiş bir günlük yönetim sistemi olan ULMS (Unified Log Management Systems)’ı kullanır. ULMS günlük kayıt sistemi, uygulama günlüklerini güvenlik açısından değerlendirebileceğimiz aranabilir ve raporlanabilir bir formatta dizinlememize ve kaydetmemize olanak tanır.

SIEM sistemi ile yeteneklerinizi artırıyoruz

Günlükler bireysel gerekliliklere göre saklandığından, müşterilerimizin PCI güvenlik standartlarına uymasını sağlar. Sistemimiz, günlük verilerinin uzun süreli saklanması, analizi ve raporlanmasının yanı sıra gerçek zamanlı izleme, bildirimler ve konsol görünümleri sunabilen bir SIEM (Security Information and Event Management – Güvenlik Bilgileri ve Olay Yönetimi) sistemidir. Çalışanlarımız, eğer örneğin PCI DSS güvenlik ihtiyaçlarına uyumlu hale gelmeniz gerekiyorsa, indekslenmiş log verilerini günlük olarak inceleyebilir.

İşlerinizi hafifletiyoruz

Günlük yönetiminizi 24 Solutions’a bırakarak, hizmetlerinizin izlendiğinden ve PCI DSS uyumlu olduğundan emin olabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Ya da, farklı bir konuda yardımcı olabilir miyiz? Lütfen aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa zamanda iletişime geçelim.