Onaylı Tarama Hizmeti Sağlayıcı (ASV) taramaları, PCI DSS 11’e uyması gereken şirketler için bir zorunluluktur. Bu zorunluluk, şirketlerin Kart Sahibi Veri Ortamının (CDE) dış çevresini üç aylık dönemlerle taramasını ve ayrıca önemli bir değişiklikten sonra hem içeriden hem dışarıdan taramalar yapılmasını gerektiriyor.

24 Solutions bir hizmet olarak ASV Taraması sunmakta ve iki farklı yaklaşım kullanmaktadır:

Kendiniz Tarayın (SIY)

Müşteriye, üç aylık olarak taramalarını yapabilecekleri ve ortaya herhangi bir güvenlik açığı çıkıp çıkmadığını kendileri değerlendirebilecekleri bir ASV platformunda bir hesap sağlanır.

Sizin İçin Tarayalım (WSIFY)

Müşteri 24 Solutions’a IP’lerini verir ve deneyimli güvenlik danışmanlarımız üç aylık olarak taramaları gerçekleştirip müşterinin kayıtları için bir rapor sunar. 24 Solutions’ın işlemi yönetmesiyle, müşterinin güvenlik ya da açıklık değerlendirme uzmanları çalıştırmasına gerek kalmaz, bütün bunları sizin yerinize biz yaparız.

ASV’lerin sorumluluklarının kapsamlı bir listesini görmek için buraya tıklayın!

24 Solutions müşterilerin PCI DSS sertifikası almasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hizmet süreleri boyunca ASV Tarama Hizmeti gibi yasalara uygunluk için gerekli güvenlik çözümlerini de sunar. PCI DSS uyumu konusunda son derece bilgili ve deneyimli QSA Güvenlik Uzmanlarımız, PCI DSS sertifikasını almanıza ve devam ettirmenize yardımcı olabilir.

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Ya da, farklı bir konuda yardımcı olabilir miyiz? Lütfen aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa zamanda iletişime geçelim.