PCI DSS uyumunu basitleştirmek için verilerinizi buluta taşıyoruz

Kart numaraları, PAN, kullanıcı adları, parolalar, isimler, adresler, kimlik numaraları gibi hassas bilgilerin güvenliğini sağlamakta zorlanan çok sayıda şirketten biri misiniz?  Belki PCI DSS standardına uymanız gerekiyor ya da 2018’in Mayıs ayında yürürlüğe girecek olan yeni Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne (European Union General Data Protection Regulation – GDPR) uymanın yollarını araştırıyorsunuz.

Pahalı yatırımlara gerek olmadan HSM’den faydalanın

24 Solutions’ın Uyumlu Bulut Hizmetleri, hassas bilgilerin işlenmesi ihtiyacını hizmet olarak almanıza ve donanım yatırımı yapmadan veya sunucuları taşımaya ihtiyaç duymadan bir HSM kullanmanıza imkan tanır. Bunlar, özel donanımlar üzerinde koşan sanal sunuculara kurulmaktadır ve en düşük yetki ilkesine uyulmaktadır. Bu sayede tam olarak hangi veriye ne zaman kimin erişim sağladığı gibi bilgileri her zaman sağlayabiliriz. Uyumlu Bulut Hizmetleri ile 24 Solutions’ın günümüzdeki en gelişmiş güvenlik uygulamalarını sunan PCI DSS sertifikalı altyapısından yararlanabilirsiniz.

Sadece birkaç API talebi kullanarak kolay entegrasyon imkanı

Hizmetlerin teknik entegrasyonu sadece az sayıda API isteği gerektirmekte ve mevcut sisteminiz üzerinde minimum etkide bulunarak, mevcut yapıların yeniden kurulması ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.

Üç farklı hizmet

Kimlik Doğrulama Hizmeti

Kullanıcı veritabanınızı yönetmek için mükemmel bir çözümdür. Bu hizmet, kimlik bilgilerini PCI uyumlu bulutta saklar. Bir karma algoritma fonksiyonu ve HSM donanım anahtarlarıyla salt şifreleme kullanarak, veri sızıntısı olması durumunda bile ilgili veritabanının değersiz olmasını sağlar.

Profil Hizmeti

Son kullanıcı deneyimini karmaşıklaştırmadan isimler, telefon numaraları ve doğum tarihleri gibi profil verilerinizin sorumluluğunu sizin için biz üstleniriz. Kullanıcılar sadece kişisel bilgilerini girer, gerisini biz hallederiz. Siz asla güvenlik tehdidi oluşturan verilerin sorumluluğunu üstlenmezsiniz.

Simgeleştirme Hizmeti

İşinizin bir parçası olarak kredi kartı bilgilerini saklamanızı, aynı zamanda bu verileri kendi sistemlerinizde sakladığınızda oluşabilecek güvenlik risklerinden kaçınmanızı sağlar. Kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, kart sahibi gibi tüm hassas kart bilgileri sistemlerinizden kaldırılır ve deşifre edilemeyen bir simge ile değiştirilir. Orijinal veriler, PCI DSS sertifikalı altyapımızda saklanır ve sistemleriniz asla kişisel hesap numarasını (PAN) saklamaz. Sadece simge saklanır ve bu sayede PCI DSS kapsamınız küçülür.

Özet Bilgi

  • PCI Uyumlu Bulutta Barındırma
  • WAF koruma özelliği
  • İki faktörlü kimlik doğrulama desteği
  • PCI DSS uyumluluğu
  • HSM veri şifreleme
  • HSM PKI çözümü
  • Kolay entegrasyon
  • %99,99 SLA

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Ya da, farklı bir konuda yardımcı olabilir miyiz? Lütfen aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa zamanda iletişime geçelim.