24 Solutions Simgeleştirme Hizmeti, işinizin bir parçası olarak kredi kartı verilerini saklama ve bu verileri kendi sistemlerinizde depoladığınızda ortaya çıkacak risklerden kaçınma ihtiyacınız için mükemmel bir çözümdür. Kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, kart sahibi gibi tüm hassas bilgiler sistemlerinizden kaldırılır ve deşifre edilemeyen bir simge ile değiştirilir. Son kullanıcılarınız herhangi bir fark hissetmez. Kullanıcılar sadece kart bilgilerini girer, diğer tüm süreç ve servisler tarafımızdan yürütülür. Siz asla güvenlik tehdidi oluşturan verilerin sorumluluğunu üstlenmezsiniz.

Simgeleştirme HizmetiSimgeleştirme Hizmeti çözümümüzle, bir güvenlik ihlali durumunda çalınabilecek gizli bilgiler bulunmaz. Gerçekten bu kadar basit! Hizmetimiz, hassas bilgileri PCI DSS sertifikalı altyapıda, bir veritabanında şifrelenmiş ve simge adı verilen bir takma adla bağdaştırılmış olarak depolar. Simgelerin kendine özgü değeri yoktur; sistemleriniz asla kişisel hesap numaralarını (PAN) depolamaz, sadece simgeyi depolar.

Bu Simgeleştirme Hizmeti, özel donanımdaki sanal sunucular üzerine kurulan 24 Solutions’ın Uyumlu Bulut Hizmetlerinin bir parçasıdır. En düşük yetki ilkesine uyduğumuz için kredi kartı bilgileri gibi hassas bilgileriniz daima korunur. Bu hizmetin teknik entegrasyonu, web servisi adı verilen az sayıda API isteği gerektirir ve entegrasyonun mevcut sisteminiz üzerindeki etkisi minimumdur.

Simgeleştirme Hizmeti ile büyük donanım yatırımlarına ihtiyaç duymazsınız. PCI DSS uyumlu altyapı tarafımızdan sağlanır ve maliyetiniz sadece kaydedilen PAN sayısıdır; yani sadece kullandığınız kayıt sayısı kadar ödeme yaparsınız. İşiniz büyüdüğünde kapasitenizi buna göre yükselterek hızlı, esnek ve yatırım gerektirmeyen bir çözüm sağlarız. Sistemlerinizden ödeme bilgilerini kaldırdığınızda, PCI DSS uyumluluğu ihtiyacınızın maliyeti önemli ölçüde düşer ve güvenlik kapsamınız önemli ölçüde küçülür.

24 Solutions’ın Simgeleştirme Hizmeti, PCI DSS uyumu konusunda yardımcı olur ve kredi kartı bilgilerinin yanlış ellere geçmesi riskini ortadan kaldırır.

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Ya da, farklı bir konuda yardımcı olabilir miyiz? Lütfen aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa zamanda iletişime geçelim.